ΤΣΑΝΤΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Αγαπητοί γονείς,
Το πρόγραμμα «Η τσάντα στο Σχολείο» είναι μια πρώτη προσέγγιση εκ μέρους του Σχολείου στην αποφόρτιση των μαθητών από το άγχος της ύλης και τον «κατατρεγμό» της συνεχούς μελέτης.
Σύμφωνα με το εγχείρημα αυτό, η τσάντα θα παραμένει στο σχολείο ένα Σαββατοκύριακο του μήνα και φυσικά μετά την αξιολόγηση της εμπειρίας θα μπορεί να υπάρξει σταδιακή επέκταση του μέτρου.
Στηρίζουμε δημιουργικά τα παιδιά μας και γι’ αυτό το λόγο, αφήνουμε το τελευταίο σαββατοκύριακο του μήνα ελεύθερο χωρίς κατ’ οίκον εργασίες και χωρίς άγχος.
Ευκαιρία λοιπόν, για βόλτες, κουβέντα, περιπάτους στη φύση, ενασχόληση με αντικείμενα που φέρνουν ηρεμία και χαμόγελα. Οι στιγμές με τα παιδιά μας θα είναι οι στιγμές που θα χαραχτούν βαθιά στη μνήμη τους.
Ξεκινάμε από τον μήνα αυτόν και αφήνουμε την τσάντα στο σχολείο την Παρασκευή 26 Ιανουαρίου!

Ο Δ/ντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων».

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.