Δεκέμβριος 2022 archive

Χριστουγεννιάτικη Γιορτή

Οι μαθητές/-τριες των Α’ και Β’ τάξεων του σχολείου μας με τα μοναδικά ταλέντα τους, χαμόγελα και ζωντάνια, ξεχώρισαν στην χριστουγεννιάτικη θεατρική παράσταση, αναβιώνοντας αξίες που πρέπει να είναι πάντα χαραγμένες μέσα μας αυτές τις ιδιαίτερες μέρες!

Ευχές

Χριστουγεννιάτικο Bazaar στο σχολείο μας!

Με μεγάλη μας χαρά, αύριο, Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου, σας προσκαλούμε στο Χριστουγεννιάτικο παζάρι που θα πραγματοποιηθεί για δύο συνεχόμενες ημέρες, Τετάρτη και Πέμπτη, στην αίθουσα της δανειστικής βιβλιοθήκης του σχολείου μας, παράλληλα με την επίδοση των ελέγχων προόδου των παιδιών, στη 1:30 μ.μ.

Συγκέντρωση τροφίμων για το κοινωνικό παντοπωλείο του Δήμου Νέας Προποντίδας

Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του Δ.Σ. Φλογητών με μεγάλη προθυμία και χαρά συγκέντρωσαν τρόφιμα με σκοπό να παραδοθούν στον Δήμο Νέας Προποντίδας για να διατεθούν στους δικαιούχους του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου τους. Οι ημέρες των Χριστουγέννων είναι μέρες αγάπης και προσφοράς και το Δ. Σ. Φλογητών δίνει πάντα το παρόν σε δράσεις φιλανθρωπίας …

Συνέχεια ανάγνωσης

Επίσκεψη στο Μουσείο Ψευδαισθήσεων

Η επίσκεψη μας στο μουσείο ψευδαισθήσεων στην Θεσσαλονίκη μας πρόσφερε μια μοναδική, διασκεδαστική και εκπαιδευτική εμπειρία, μέσα απο ποικίλες οπτικές, διαδραστικές και φωτογραφικές ψευδαισθήσεις! Περάσαμε καταπληκτικά !