Δεκ 24 2014

E-TWINNING ΣΤ” ΤΑΞΗΣ

Οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης  ,στα πλαίσια του προγράμματος e-twinning ,δραματοποίησαν  δύο σκηνές σχολικού εκφοβισμού (παιχνίδι ρόλων) προκειμένου να μπούν στη θέση των εμπλεκομένων και να καταλάβουν τα συναισθήματα που κυριαρχούν.Τα βίντεο αυτά, μαζί με τα αντίστοιχα βίντεο των υπόλοιπων σχολείων ,θα αποτελέσουν ,επίσης, το υλικό για την δημιουργία quiz σχετικά με τα είδη του σχολικού εκφοβισμού.Το quiz θα αναρτηθεί ηλεκτρονικά στο  κοινό blog των 5 σχολείων και θα ζητηθεί από τους μαθητές να το επιλύσουν! Παρακάτω μπορείτε να δείτε τα βίντεο που εφτιαξαν οι μαθητές μας.