Ιουν 06 2015

Καρτ-ποστάλ για τους Ισπανούς φίλους μας!

Πλησιάζοντας στο τέλος της σχολικής χρονιάς , οι μαθητές της Ε΄ τάξης έγραψαν καρτ- ποστάλ στους Ισπανούς φίλους τους όπου περιέγραψαν τις ομορφιές του τόπου τους(Φλογητά/Ν.Πλάγια) και στην συνέχεια τους προσκάλεσαν να τον επισκεφτούν για τις καλοκαιρινές τους διακοπές! Τις κάρτες συνόδεψαν χειροποίητα βραχιολάκια που έφτιαξαν με πολύ φροντίδα οι ίδιοι οι μαθητές για τους συνεργάτες τους.
Στιγμιότυπα απο την δραστηριότητα μπορείτε να δείτε στο βίντεο που ακολουθεί!