Ιουν 06 2015

Μελετώντας τα ταξιδιωτικά φυλλάδια της Βαρκελώνης!

Οι Ισπανοί συνεργάτες μας έφτιαξαν και μας έστειλαν ταξιδιώτικά φυλλάδια με πληροφορίες για διάφορα αξιοθέατα της περιοχής τους (Βαρκελώνη) ,Αρχικά τα εντοπίσαμε επάνω σε ταξιδιωτικό χάρτη της Βαρκελώνης και στην συνέχεια ο κάθε μαθητής ανέλαβε να διαβάσει λεπτομερώς ένα φυλλάδιο και να ενημερώσει τους συμμαθητές του σχετικά με αυτό! Ευχαριστούμε τους φίλους μας για όλα αυτά που μάθαμε για τον πολιτισμό τους μέσα από τα ταξιδιωτικά τους φυλλάδια!
Στιγμιότυπα απο την δραστηριότητα μπορείτε να δείτε στο βίντεο που ακολουθεί!