Μάι 17 2015

Ποιά είναι η σωστή αντιμετώπιση των «νταήδων»;

Στα πλαίσια του προγράμματος e-twinning «Bullying?No,thanks!» ,παιδιά της ΣΤ” τάξης δραματοποίησαν μία σκηνή σχολικού εκφοβισμού προκειμένου να  ενημερώσουν τους συμμαθητές τους σχετικά με τους πιο αποτελεσματικούς τρόπους αντιμετώπισης των «νταήδων»( αποφεύγουμε την επαφή, απαντάμε με ευγένεια αλλά και αυτοπεποίθεση στις προκλήσεις τους, ζητάμε να μην ασχολούνται μαζί μας,ενημερώνουμε κάποιον δάσκαλο ή γονιό)

Παρακάτω μπορείτε να δείτε πως αντιμετώπισε η Claire μία ομάδα κοριτσιών που της εκαναν λεκτική επίθεση σε κάθε διάλειμμα!