Μάι 15 2015

Παγκόσμια ημέρα παιδικού βιβλίου!

.

Με την ευκαιρία της παγκόσμιας ημέρας παιδικού βιβλίου, οι μεγάλες τάξεις του σχολείου μας διοργάνωσαν μια μικρή εκδήλωση στην οποία μας δόθηκε η ευκαιρία να τιμήσουμε μαθητές μας που διακρίθηκαν σε πανελλήνιους και τοπικούς  διαγωνισμούς λογοτεχνικού διηγήματος καθώς και μαθηματικών.Επιπλέον τα παιδιά της Στ” τάξης παρουσίασαν δραματοποίηση-παντομίμα του ποιήματος του Γκαίτε » Ο μαθητευόμενος μάγος» με μουσική επένδυση του Πωλ Ντυκά.Μοιράστηκαν επίσης σε όλα τα παιδιά χειροποίητα βραχιολάκια που ετοίμασαν οι μαθητές της Στ” τάξης ,για να θυμόμαστε όλοι την σπουδαιότητα της ημέρας αυτής!»Ένα βραχιόλι για τη φιλία,ένα βιβλίο για πάντα»!