Μάι 06 2015

Το Δ2 …..για την 25η Μαρτίου

Το Ενοριακό Φιλόπτωχο Ταμείο του Ιερού ναού Αγίου Γεωργίου Ν.Φλογητών υπό του Αρχιμανδρίτη π. Ιωάννη, τα μέλη του κ.Αντωνία Νικολαϊδου ,κ. Ελένη Ζιάγκαλου και κ. Ελισάβετ Μαυρίδου και τη συνεργασία εκπαιδευτικών και μαθητών του δημοτικού σχολείου Φλογητών-Ν.Πλαγίων  διοργάνωσαν και παρουσίασαν έργα ζωγραφικής των μαθητών με θέμα: «25η Μαρτίου, διπλή γιορτή». Οι μαθητές ζωγράφισαν για την Επανάσταση και τον Ευαγγελισμό της Θεοτόκου και τα έργα τους αναρτήθηκαν στην αίθουσα τελετών του Ιερού Ναού Αγίου Γεωργίου Φλογητών. Το Δ2 συμμετείχε με τα έργα του στην εκδήλωση. Επιπλέον, μέσα από φύλλα εργασίας στην τάξη ενημερώθηκε για τη σημαντική αυτή μέρα εορτασμού του Έθνους.