Απρ 20 2015

E – Twinning: Διαγωνισμός αφίσας

Οι μαθητές της ΣΤ” τάξης έλαβαν μέρος σε διαγωνισμό αφίσας που οργανώθηκε από τα πέντε σχολεία που συμμετέχουν στο πρόγραμμα Ε-twinning: “Bullying? No, thanks!”.
Στον διαγωνισμό αυτόν, του οποίου το θέμα ήταν η σχολική βία και η σωστή αντιμετώπιση των αντίστοιχων φαινομένων,το σχολείο μας συμμετείχε με δύο αφίσες. Οι μαθητές των 5 σχολείων, αφού ψήφισαν διαδικτυακά,ανέδειξαν την πιο χαρακτηριστική αφίσα.Σε αυτήν την ψηφοφορία λάβαμε την 2η και την 3η θέση!
Συγχαρητήρια στα παιδιά που διακρίθηκαν αλλά και σε όλα τα παιδιά που έφτιαξαν πολύ ωραίες αφίσες με εύστοχα μηνύματα κατά του σχολικού εκφοβισμού.
Παρακάτω μπορείτε να δείτε τη συμμετοχή του σχολείου μας στον διαγωνισμό.