Μαρ 12 2015

ΔΡΑΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΒΙΑΣ-ΔΙΔΑΚΤΗΡΙΟ ΦΛΟΓΗΤΩΝ

Στις 6 Μαρτίου,Ημέρα κατά του Σχολικού Εκφοβισμού, οι μαθητές των Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξεων είπαν « Όχι στην βία» μέσα από τραγούδια,χορούς και δραματοποιήσεις. Πιό συγκεκριμένα οι μαθητές της Α΄τάξης δραματοποίησαν το τραγούδι «Οι δύο φίλοι», οι μαθητές της Β΄ τάξης τραγούδησαν τον «Παλιάτσο» και τέλος οι μαθητές της Γ΄ τάξης δραματοποίησαν το παραμύθι « Τα Μπαλόνια της Φιλίας».
Εδώ μπορείτε να δείτε στιγμιότυπα απο τις δράσεις των μικρών μας μαθητών.