Μαρ 09 2015

«Αγαλματάκια Αμίλητα» ….συνομιλούν με το Δ2

Την 12 Φεβρουαρίου οι μαθητές του Δ2 επισκέφθηκαν τον πολυχώρο Μεαίχμιο – Οξυγόνο για την παρακολούθηση εκπαιδευτικού προγράμματος «Αγαλματάκια Αμίλητα» βασισμένο σε βιβλία της Άλκης Ζέη. Η επίσκεψη  πραγματοποιήθηκε με αφορμή το πρόγραμμα που εκπονούν οι μαθητές του Δ2  «Γνωριμία με την Ακρόπολη» στα πλαίσια του μαθήματος της Ιστορίας. Η δράση έγινε με βιωματικά παιχνίδια και ενεργή συμμετοχή των μαθητών που ενθουσιάστηκαν και χάρηκαν την επίσκεψη.