Ιαν 17 2015

Σώμα Πολιτών Στήριξης και Βοήθειας του Δ. Ν. Προποντίδας

Στα πλαίσια του σχεδίου δράσης «Κλίμα και σχέσεις στο σχολείο» και με αρωγό την ευαισθητοποίηση των εκπαιδευτικών πάνω σε θέματα κοινωνικής προσφοράς στις ευπαθείς ομάδες του Δήμου μας ,οι μαθητές της Στ΄ τάξης κατασκεύασαν κιβώτιο από πλαστικά μπουκάλια και συγκεντρώθηκαν με την βοήθεια όλων των μαθητών είδη πρώτης ανάγκης για το Σώμα Πολιτών Στήριξης και Βοήθειας του Δ. Ν. Προποντίδας. Το κιβώτιο θα παραμείνει στο χώρο του σχολείου κατά τη διάρκεια όλου του σχολικού έτους. Ευχαριστούμε πολύ όλους για την σημαντική συνεισφορά σας!!!