Δεκ 23 2014

Δείξε μου τον φίλο σου….από το Δ2 (μέρος 1ο)

Στα πλαίσια της ευέλικτης ζώνης οι μαθητές του Δ2 εκπονούν πρόγραμμα ενάντια στη σχολική βία, προωθώντας τη φιλία, τη συνεργασία, το σεβασμό, κατά των διακρίσεων και του ρατσισμού και υπέρ των ανθρωπίνων διακιωμάτων. Επικοινωνούν το μήνυμα σε όλους με τα στολισμένα παράθυρα της τάξης μας, έφτιαξαν το δέντρο της αγάπης, τα μπαλόνια της φιλίας, ομαδικά παινίδια συνεργασίας, κώδικα σεβασμού στους άλλους και συνεχίζουν ……για όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς…..