Δεκ 23 2014

E-twinning – Στ΄ Τάξης (συνέχεια)

Η δεύτερη εργασία της ΣΤ” τάξης ,στα πλαίσια του προγράμματος E-TWINNING που εκπονούν ,αφορούσε την δημιουργία και επίλυση σταυρόλεξου με λέξεις που περιγράφουν τα είδη του σχολικού εκφοβισμού και τους εμπλεκόμενουςσε αυτόν.Οι μαθητές των πέντε σχολείων έδωσαν τους ορισμούς τους και με βάση αυτούς δημιουργήθηκε ένα σταυρόλεξο που αναρτήθηκε σε εμφανές σημείο του σχολείου τους.Στην συνέχεια ,οι μαθητές κλήθηκαν να το επιλύσουν .
Εδώ , μπορειτε να παρακολουθήσετε στιγμιότυπα από την προσπάθεια των δικών μας μαθητών.