Δεκ 23 2014

E-Twinning ΣΤ΄ Τάξης

Τα παιδιά της ΣΤ” τάξης υλοποιούν ,σε συνεργασία με άλλα τέσσερα σχολεία ,πρόγραμμα E-TWINNING με στόχο την ενημέρωση και ευαισθητοποίηση τους απέναντι στο φαινόμενο του σχολικού εκφοβισμού.Στα πλαίσια αυτού του προγράμματος υλοποιούν μία σειρά εργασιών/δραστηριοτήτων (projects).
Το πρώτο  project αφορούσε την δημιουργία ακρονυμιών από λέξεις που περιγράφουν τους εμπλεκόμενους σε ένα περιστατικό σχολικού εκφοβισμού και και την ανάρτηση αυτών σε εμφανές σημείο του σχολείου.Το κάθε σχολείο χειροτέχνισε όχι  μόνο το δικό του ακρονύμιο αλλά και αυτά που έφτιαξαν οι μαθητές των υπόλοιπων σχολείων.Αυτή είναι η δική μας εργασία.