Οκτ 31 2014

Παγκόσμια Ημέρα κατά του Ρατσιμού και των Διακρίσεων

Στις 6 Οκτωβρίου, ημέρα κατά του ρατσισμού και των διακρίσεων, οι μαθητές του σχολείου μας υλοποίησαν μία σειρά δραστηριοτήτων μέσα στις τάξεις τους. Τα τμήματα των Αγγλικών της Γ΄-Δ΄-Ε΄και ΣΤ΄τάξης ,επιδεικνύοντας ιδιαίτερη ευαισθησία στο συγκεκριμένο θέμα, έγραψαν,ζωγράφησαν και μίλησαν για όλα αυτά που μπορεί να μας κάνουν να νοιώθουμε διαφορετικοί ,στέλνοντας έτσι με το δικό τους τρόπο το μήνυμα:
» It’s O.K. to be diffferent» εφόσον “We are all different but equal»