Μάι 04 2017

Εγγραφές στο Ολοήμερο 2017-2018

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 08-05-2016 και έως τις 12-06-2017 δύνασθε να εγγράψετε το παιδί σας για φοίτηση στο Ολοήμερο κατά το σχολικό έτος 2017-18.

Στο Ολοήμερο Πρόγραμμα δύνανται να εγγράφονται:

α) οι μαθητές των οποίων εργάζονται και οι δύο γονείς, προσκομίζοντας σχετική βεβαίωση του φορέα εργασίας τους ή κάρτα ανεργίας, στην περίπτωση που είναι άνεργοι. Δικαίωμα εγγραφής στο ολοήμερο δίνεται και στην περίπτωση που προσκομίζεται βεβαίωση εργασίας από τον ένα γονέα και κάρτα ανεργίας από τον άλλο. Για τους αυτοαπασχολούμενους, ελεύθερους επαγγελματίες, αγρότες κτλ. αρκεί η προσκόμιση πρόσφατης βεβαίωσης του ασφαλιστικού τους φορέα ή το πιο πρόσφατο ειδοποιητήριο πληρωμής του τρέχοντος έτους ακόμα και αν δεν έχει εξοφληθεί.

β) οι μαθητές, των οποίων οι γονείς/κηδεμόνες ανήκουν σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες όπως, πολύτεκνοι / τρίτεκνοι / μονογονεϊκές οικογένειες, γονείς με χρόνιες παθήσεις / ενταγμένοι σε πρόγραμμα απεξάρτησης /φυλακισμένοι.

Οι εγγραφές θα πραγματοποιούνται καθημερινά στο σχολείο από τις 13:15μ.μ. έως και τις 14:00μ.μ.

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Τάπαλη Νεραντζούλα