Μαρ 19 2017

Εθνική Επέτειος 25ης Μαρτίου 1821

Σας ενημερώνουμε για το πρόγραμμα των εορταστικών εκδηλώσεων για την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου:

• Παρασκευή 24 Μαρτίου:  Οι μαθητές θα προσέλθουν στα διδακτήριά τους το πρωί στις 8:15 π.μ. και θα μετακινηθούν για την παρακολούθηση της γιορτής  στο διδακτήριο των Ν.Πλαγίων. Μετά τη λήξη της γιορτής στις 10.45 π.μ. οι μαθητές όλων των τάξεων που διαμένουν στα Ν.Πλάγια θα αναχωρήσουν από εκεί ενώ οι μαθητές από τα Φλογητά θα επιστρέψουν με το λεωφορείο στο διδακτήριο των Φλογητών και θα σχολάσουν. (10:45π.μ.)
  • Σάββατο 25 Μαρτίου: Ημέρα παρέλασης, οι μαθητές θα προσέλθουν στο χώρο του Σχολείου του τόπου κατοικίας τους στις 8.45 π.μ. (με ένδυση  παρέλασης- άσπρη μπλούζα ή πουκάμισο-μπλε παντελόνι / φούστα).

Μετά τη λήξη των εορταστικών εκδηλώσεων, οι μαθητές θα σχολάσουν.

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Τάπαλη Νερ.