Φεβ 04 2017

Κοπή Βασιλόπιτας

Την Παρασκευή 27 Ιανουαρίου 2017, οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί όλων των τάξεων του Σχολείου έκοψαν τη βασιλόπιτα. Οι τυχεροί μαθητές που κέρδισαν το «φλουρί» πήραν το δώρο τους, που δεν θα μπορούσε να είναι κάτι διαφορετικό από ένα βιβλίο για να τους ταξιδεύει στον ελεύθερο χρόνο τους. Τις βασιλόπιτες και τα δώρα των μαθητών προσέφεραν οι Σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου .

Την ημέρα εορτασμού των 3 Ιεραρχών, ημέρα των γραμμάτων, επέλεξαν  οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου για την κοπή της βασιλόπιτάς τους. Οι εκπαιδευτικοί αντάλλαξαν ευχές για το νέο έτος και προέβησαν στην κοπή της βασιλόπιτας. Τις βασιλόπιτες προσέφεραν τα αρτοζαχαροπλαστεία fre.sco και Σγουρή στα Ν.Μουδανιά, τις διευθύνσεις των οποίων ευχαριστούμε θερμά για την  ευγενική τους προσφορά προς τους εκπαιδευτικούς του Σχολείου.

060100_5751