Δεκ 03 2016

Thansgiving 2016

IMG_5118

Την τελευταία Πέμπτη του Νοέμβρη, ολοκληρώθηκαν οι δράσεις μας στο μάθημα των Αγγλικών σχετικά με τον εορτασμό και την σημασία του Thanksgiving, γνωστή ως Ημέρα Ευχαριστιών. Στόχο τους ήταν η ενημέρωση και εμπλοκή των μαθητών/-τριών σε δραστηριότητες  ιστορικής σημασίας, στα πλαίσια του πολιτιστικού μας προγράμματος στην Αγγλική γλώσσα 2016-2017, αναφορικά με την δημιουργία των πρώτων Βρετανικών αποικιών στην Αμερική και των μετέπειτα παραδόσεων, ηθών και εθίμων.

ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ  από τους μαθητές -τριες των διδακτηρίων μας: