Οκτ 04 2016

Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Το σχολείο μας πραγματοποίησε δραστηριότητες για την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού σήμερα Δευτέρα  3 Οκτωβρίου 2016 με θεματικό άξονα: «Νοιώσε τη χαρά της άθλησης χωρίς το άγχος της νίκης και το φόβο της αποτυχίας: αθλητισμός ? δικαίωμα για όλους» με πεζοπορία όλων των μαθητών της σχολικής μονάδας αφού είχε προηγηθεί ενημέρωση και δράσεις μέσα στις τάξεις  και παιχνίδια από τις 9:00 π. μ. έως τις 13:00μ.μ.

Οι μαθητές απόλαυσαν την πεζοπορία και τα παιχνίδια δίπλα στη θάλασσα και στις 13:00 μ.μ. επέστρεψαν στα διδακτήρια τους. Εικόνες από τις δράσεις  ακολουθούν.

Κράτα το