Απρ 12 2016

Αθλητικές Εκδηλώσεις

Δίκτυο  «σχολεία της Χαλκιδικής κατά της σχολικής  βίας»

« Ένα σχολείο για όλους? όλα τα σχολεία μαζί..!!!!»

«Πραγματοποίηση αθλητικών δραστηριοτήτων »

Την Τρίτη 5 Απριλίου 2016 στον αύλειο χώρο του διδακτηρίου των Ν.Πλαγίων υλοποιήθηκε συνάντηση τμημάτων των Ε? και ΣΤ? τάξεων των Δημοτικών Σχολείων  Φλογητών-Ν.Πλαγίων, 2ου Δημοτικού Σχολείου  Ν.Τρίγλιας, 3 ου Δημοτικού  Σχολείου Ν.Μουδανιών, Δημοτικού Σχολείου Παραλίας Διονυσίου για πραγματοποίηση  αθλητικών δραστηριοτήτων .

Τη συνάντηση τίμησαν ο σχολικός σύμβουλος 2ης εκπαιδευτικής περιφέρειας Χαλκιδικής κ.Κελεσίδης Ευάγγελος και ο πρόεδρος της σχολικής επιτροπής Α/θμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ν.Προποντίδας κ. Κουτσουμούκης Κωνσταντίνος.

Οι μαθητές των σχολείων που συμμετείχαν απήλαυσαν αθλητικές δράσεις όπως  ρίψεις, αγώνα ποδοσφαίρου, διελκυστίνδα, αγώνα καλαθοσφαίρισης. Στο τέλος της εκδήλωσης δόθηκαν στους νικητές μετάλλια και κύπελλα ενώ όλοι οι συμμετέχοντες μαθητές πήραν αναμνηστικά της εκδήλωσης.

Ευχαριστούμε τους μαθητές, εκπαιδευτικούς, εκπαιδευτικούς φυσικής αγωγής κ.Κουτζούχα Γεώργιο. κ.Τσίλα Χρήστο και κ.Χατζηπαπά Σταμάτη!