Μαρ 27 2016

Επίσκεψη Συγγραφέα στο σχολείο μας

Στις 18 Μαρτίου 2016 από τις 10:00π.μ. έως και τις 11:30μ.μ. στα πλαίσια καλλιέργειας της φιλαναγνωσίας και της παροχής θετικών στάσεων απέναντι στο βιβλίο προσεκλήθη στο σχολείο και μίλησε για την αξία της ανάγνωσης βιβλίων η συγγραφέας Ρέα Καλογερογιάννη. Η κ.Καλογερογιάννη μίλησε στους μαθητές των Α”-Β”-Γ” και Δ” τάξεων για τη συγγραφή βιβλίων, την αξία του βιβλίου σε σχέση με άλλες πηγές πληροφόρησης και ανάπτυξης της φαντασίας, όπως η τηλεόραση ενώ έλυσε και πολλές απορίες των μαθητών απαντώντας στα ερωτήματα που της έθεσαν οι μικροί βιβλιοφάγοι.
Η κ.Καλογερογιάννη αναχώρησε χαρίζοντας στο Σύλλογο Διδασκόντων το βιβλίο της «Ένοχο χάδι» και δεσμεύτηκε να χαρίσει και άλλες στιγμές απόλαυσης σε μαθητές του Σχολείου μας.
Την ευχαριστούμε θερμά για την παρουσία της στο Σχολείο και της ευχόμαστε κάθε επαγγελματική επιτυχία και έμπνευση στο έργο της.