Μαρ 08 2016

«Ένα παιδί, ένας δάσκαλος και ένα βιβλίο μπορούν να αλλάξουν τον κόσμο»

Οι μαθητές των Ε” και ΣΤ” τάξεων του σχολείου μας αφού παρακολούθησαν παρουσίαση με την αξία της μάθησης και του αγώνα που δίνουν παιδιά του κόσμου για να μορφωθούν, κλήθηκαν να γράψουν τις δικές τους απόψεις για την αξία της μόρφωσης και του βιβλίου. Οι απόψεις των μαθητών είχαν μεγάλη σπουδαιότητα και ενδιαφέρον και αξίζουν συγχαρητήρια όλοι όσοι συμμετείχαν σε αυτή την προσπάθεια. Δύο από τις παρουσιάσεις των μαθητών επιλέχτηκαν για να διανθίσουν αυτή  την προσπάθεια.

img085 img086