Φεβ 08 2016

Το σχολείο μας

Οι μαθητές της Ε” τάξης αντάλλαξαν με τους Ευρωπαίους φίλους τους πληροφορίες σχετικές με τα σχολεία τους.Ο στόχος των μαθητών ήταν να δώσουν στους συνεργάτες  τους μία πλήρη εικόνα του σχολείου τους και για αυτόν τον λόγο,φωτογράφησαν τους χώρους και τους εκπαιδευτικούς τους και περιέγραψαν αυτές τις φωτογραφίες στα Αγγλικά.Το αποτέλεσμα της δικιάς μας εργασίας μπορείτε να το δείτε στην παρουσίαση που ακολουθεί!

[slideboom id=1389522&w=425&h=370]

Επιπλέον,όλοι οι μαθητές των 14 σχολείων που συμμετέχουν στο πρόγραμμα έγραψαν και γράμματα σχετικά με το θέμα τα οποία αναρτήθηκαν στην πλατφόρμα του e-twinning!

Τα γράμματα μας μπορείτε να τα δείτε στο βίντεο που ακολουθεί!