Ιαν 28 2016

Εορτή των Τριών Ιεραρχών

3-ierarxesΟ εορτασμός των Τριών Ιεραρχών θα πραγματοποιηθεί κατά τις δύο πρώτες ώρες της Παρασκευής 29 Ιανουαρίου 2016.

Οι μαθητές θα προσέλθουν στα διδακτήρια τους κανονικά, θα πραγματοποιηθεί εκκλησιασμός τους και στη συνέχεια μετά το πέρας των εκδηλώσεων, θα συνεχιστεί το ωρολόγιο πρόγραμμα κανονικά συμπεριλαμβανομένου και του ολοήμερου προγράμματος.

Μαθητές που δεν επιθυμούν να εκκλησιαστούν θα παραμείνουν με την επίβλεψη εκπαιδευτικών στο χώρο των διδακτηρίων.
Παρακαλούμε οι μαθητές να είναι ενδεδυμένοι με την ενδυμασία της παρέλασης (μπλε παντελόνι ? μπλε φούστα – άσπρο πουκάμισο ή μπλούζα).