Νοε 06 2015

Εθελοντισμός και Σχολείο

Το σχολείο μας και οι εκπαιδευτικοί ευαισθητοποιημένοι σε ζητήματα ευπαθών κοινωνικών ομάδων και προσφοράς σε άτομα που έχουν ανάγκη καθώς και την ενθάρρυνση και προώθηση  των μαθητών του σχολείου προς αυτήν την κατεύθυνση, συμμετείχε σε φιλανθρωπική δράση του συλλόγου φίλων παιδιών με ειδικές ανάγκες  Κεντρικής Μακεδονίας.

Συγκεντρώθηκε το ποσό των 500 ευρώ από τους μαθητές και τους γονείς τους και δόθηκε στο σύλλογο.

Ο έπαινος που δόθηκε, τιμάει όλους όσους συνέδραμαν σε αυτή την προσπάθεια.

IMG_20151105_124302 IMG_20151105_124314