Αρχείο ημέρας: 15 Μαΐου 2015

Μάι 15 2015

Επίσκεψη στα Πετράλωνα – Γ” Τάξη

Την Τρίτη 12/05/2015 οι μαθητές-τριες της Γ” Τάξης, επισκέφθηκαν το Σπήλαιο Πετραλώνων, στα πλαίσια του μαθήματος της Ιστορίας. Η όλη εκπαιδευτική διαδικασία ήταν πολύ ενδιαφέρουσα και τα παιδιά έφυγαν με τις καλύτερες εντυπώσεις. Επεράσαμε όμορφα!!!

Μάι 15 2015

Παγκόσμια ημέρα παιδικού βιβλίου!

.   Με την ευκαιρία της παγκόσμιας ημέρας παιδικού βιβλίου, οι μεγάλες τάξεις του σχολείου μας διοργάνωσαν μια μικρή εκδήλωση στην οποία μας δόθηκε η ευκαιρία να τιμήσουμε μαθητές μας που διακρίθηκαν σε πανελλήνιους και τοπικούς  διαγωνισμούς λογοτεχνικού διηγήματος καθώς και μαθηματικών.Επιπλέον τα παιδιά της Στ” τάξης παρουσίασαν δραματοποίηση-παντομίμα του ποιήματος του Γκαίτε » Ο …

Συνέχεια ανάγνωσης »