Αρχείο ημέρας: 30 Μαρτίου 2015

Μαρ 30 2015

Εορτασμός 25ης Μαρτίου

Στις 24 Μαρτίου  2015, το σχολείο μας τίμησε τους ήρωες του 1821 ,μια από τις μεγαλύτερες γιορτές του ελληνικού έθνους. Αυτή τη μέρα διπλής γιορτής,τιμήσαμε με θεατρικά δρώμενα, τραγούδια, κλίνοντας ευλαβικά απέναντι σε όλους που θυσιάστηκαν για να απολαμβάνουμε εμείς τα αγαθά της ελευθερίας. Θυμηθήκαμε όλοι πως η δική μας ελευθερία είναι »από τα κόκκαλα …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Μαρ 30 2015

Σχολή Γονέων

IMG_20150402_091518

ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΦΛΟΓΗΤΩΝ-Ν.ΠΛΑΓΙΩΝ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΟΛΗΨΗΣ Ν.ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ «ΠΝΟΗ» ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ ΤΜΗΜΑ ΣΧΟΛΗΣ ΓΟΝΕΩΝ ΜΕ ΕΙΣΗΓΗΤΡΙΕΣ ΤΙΣ κ. Τσιλίκη Μαρία και Μαναβάκη Βασιλική . Ευχαριστούμε το κέντρο πρόληψης για τη θετική ανταπόκριση στο αίτημα μας. Από τη ενημέρωση των γονέων :