Αρχείο ημέρας: 17 Ιανουαρίου 2015

Κεράσματα απο την Στ΄τάξη

Στα πλαίσια του σχεδίου δράσης που εκπονεί το σχολείο μας «Κλίμα και σχέσεις του σχολείου» και στα πλαίσια σύναψης σχέσεων με τους γονείς ,οι μαθητές της Στ? τάξης παρασκεύασαν τρουφάκια και καραμελωμένα μήλα που δόθηκαν ως κέρασμα στους γονείς την ημέρα επίδοσης της βαθμολογίας των μαθητών. Καλές και ?γλυκές γιορτές!! Καλή χρονιά με υγεία!!!

Ημέρα δικαιωμάτων παιδιού

Στα πλαίσια της παγκόσμιας ημέρας του παιδιού στις 11 Δεκεμβρίου οι μαθητές της Στ΄ τάξης μετά από συζήτηση, ανάγνωση κειμένων και ποιημάτων, δημιούργησε σλόγκαν και αφίσες με τα δικαιώματα του παιδιού!!! Αγάπη, ελευθερία , ειρήνη, ασφάλεια, υγεία, παιχνίδι, ελευθερία σκέψης και έκφρασης??.και το χαμόγελο διαρκεί για πάντα!!

Σώμα Πολιτών Στήριξης και Βοήθειας του Δ. Ν. Προποντίδας

Στα πλαίσια του σχεδίου δράσης «Κλίμα και σχέσεις στο σχολείο» και με αρωγό την ευαισθητοποίηση των εκπαιδευτικών πάνω σε θέματα κοινωνικής προσφοράς στις ευπαθείς ομάδες του Δήμου μας ,οι μαθητές της Στ΄ τάξης κατασκεύασαν κιβώτιο από πλαστικά μπουκάλια και συγκεντρώθηκαν με την βοήθεια όλων των μαθητών είδη πρώτης ανάγκης για το Σώμα Πολιτών Στήριξης και …

Συνέχεια ανάγνωσης »

Επιμόρφωση ΕΚΑΒ – Πρόληψη ατυχημάτων