Αρχείο ημέρας: 24 Δεκεμβρίου 2014

Δεκ 24 2014

Ο ΑΗ ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Την Παρασκευή 19-12-2014 μέλη του Συλλόγου Γονέων Πλαγίων επισκέφθηκαν το σχολείο μας και μοίρασαν στους μαθητές χριστουγεννιάτικα δωράκια με ενδυμασία Αη Βασίλη. Τα παιδιά χάρηκαν πάρα πολύ αυτή την έκπληξη και διασκέδασαν με το γεγονός.

Δεκ 24 2014

E-TWINNING ΣΤ” ΤΑΞΗΣ

Οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης  ,στα πλαίσια του προγράμματος e-twinning ,δραματοποίησαν  δύο σκηνές σχολικού εκφοβισμού (παιχνίδι ρόλων) προκειμένου να μπούν στη θέση των εμπλεκομένων και να καταλάβουν τα συναισθήματα που κυριαρχούν.Τα βίντεο αυτά, μαζί με τα αντίστοιχα βίντεο των υπόλοιπων σχολείων ,θα αποτελέσουν ,επίσης, το υλικό για την δημιουργία quiz σχετικά με τα είδη του σχολικού …

Συνέχεια ανάγνωσης »